FOTOĞRAF SANATÇISI HASAN HÜSEYİN’İN OKULUMUZU ZİYARETİ

28 Mart 2019 tarihinde okulumuzu ziyaret ederek, bizlere kısa otobiyografisini sunduktan sonra uzmanlık alanı olan moda ve reklam fotoğrafçılığı ile ilgili tecrübelerini paylaşmış bulunmaktadır. Büyük çekim setlerini, ünlü markalarla yapmış olduğu çekimlerden birçok örnekler sunarak 11 GFM öğrencelerimiz ile keyifli bir söyleşide bulundu.

Yapmış olduğu çalışmaları büyük bir keyifle anlatması ve kullandığı ekipmanlar ile öğrencilerin dikkatlerini toplayan fotoğraf sanatçımız gelecek nesillere iyi bir yere varmanın ‘’çok çalışmak’’ olduğunu da vurgulamayı unutmayıp, onlara doğru bir şekilde sevdikleri alanda nasıl yollar izlemeleri gerektiğini de anlattı.

Set çalışmalarının büyük bir ekip işi olduğunu ve ekibin her bir bireyinin ayrı bir değere sahip olduğuna değinen sanatçımız, yapmış olduğu çekimlerde mutlaka asistanlarının olduğunu ve çekim öncesi sağlam bir hazırlık yaptığını da konuşmalarında ara ara dile getirdi.

Öğrencilerimizden gelen soruları da detaylarına kadar açıklayarak, yapılacak olan fotoğraf çekimlerinin sektördeki sanayileşmenin büyük rol oynadığını ve ada genelinde düğün, doğum ve otel fotoğrafçılığının iyi bir şekilde ilerlediğini belirtti. Reklam ve moda piyasası için büyük ülkelerin daha doğrusu tekstil üretiminin gelişmiş olduğu ülkelerin bu alanda daha çok fotoğraf çekim alanı sunduğunun da altını çizdi.

Bizleri kırmayıp değerli zamanından ayırarak okulumuzu ziyaret eden, tecrübe ve paha biçilemez bilgilerini öğrencilerimizle paylaşan Hasan Hüseyin’e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız…

Yorumlar kapatıldı.