GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ ALANI

Dünya’da hızla değişen kozmetik ve kişisel hizmet sektörü,  ekonomide büyük bir paya sahiptir. Farklılaşan yaşam şartlarıyla birlikte insanların kişisel bakımlarına önem göstermeleri bu alanlarda nitelikli elemanlara olan ihtiyacı artırmaktadır.

Estetik ve güzellik insanlar için yüzyıllardır önemini korumuştur. Bu alanlarda özellikle bakımlı kadınların değişme ve güzelleşme fikirleri bütünleşmiş modanın da etkisiyle farklı ve modern tarzların gelişmesiyle gün geçtikçe önemini artırmıştır.

Teknolojik gelişmelere paralel olarak,  sektörün beklentileri doğrultusunda geliştirilen Güzellik ve Saç Bakımı Hizmetleri Alanı programları özellikle işletmelerin ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır. Bu alandaki hizmetler genişledikçe insanların beklentileri arttıkça nitelikli insan gücü ihtiyacı da artmaktadır…

Öğrencilerimiz nitelikli insan kaynağına ihtiyaç olan tüm alanlarında teorik ve uygulamalı eğitim almaktadırlar. Saç kesimi. Şekillendirme ve renklendirmesi,  vücut bakımı, epilasyon, makyaj, el ayak bakımı ve tırnak bakımı konularını deneyimleyerek yaratıcı güçlerini geliştirmektedirler. Bilgi ve beceri sahibi olmaları için gerekli tüm alanlarda eğitilmektedirler. Mezunlarımız kazandıkları mesleki yeterlikleri doğrultusunda sevdikleri alanlarda çalışabilmektedirler.

MESLEĞİN GETİRDİĞİ ÖZELLİKLER ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI:

İnsanlarla iletişim kurmayı seven,  sabırlı olanlar,  işini severek yapıp hafta sonu ve uzun çalışma saatleri konusunda şikayetçi olmayacak olanlar bu alanı seçebilirler.

ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA:

Güzellik salonları, Kuaför salonları, Spor merkezleri, Sağlık merkezleri, Turizm Sektörü, Hastane sektörü;Masaj merkezleri, Sinema dizi setleri, Televizyon sektörü, Serbest (Freelance)

MESLEKTE İLERLEME:

Uzman Eğitici, Usta Öğretici, Saç Tasarım Uzmanı,

Estetisyen, Vücut Bakım Elemanı, Podoloji Elemanı, Makyör/Makyöz, Masör/Masöz

Yorumlar kapatıldı.