MODA TASARIM TEKNOLOJİLERİ ALANI

Bu alanda öğrenim gören öğrenciler bölümleriyle ilgili teknolojik gelişmelere dayalı dersler görürler. Bölümümüzde yapılan uygulamalar; vücut özelliklerine uygun temel beden kalıpları hazırlama, kalıpları istenilen modele getirme, kalıpları kumaşa uygulama ve son olarak parçaları kesip birleştirme olarak görülür.

Görülen derslerimiz; kadın giysi kalıpları, kadın giysi üretimi, drapaj, tekstil üretimi, çocuk giysi kalıpları, model uygulama ve çocuk giysi üretimi vb. dir.

Öğrencilerimiz 2018-2019 öğretim yılı boyunca öğretim programlarının yanında birçok sipariş almıştır.  Öğrencilerimizin yaptığı market çantaları, Devlet Tiyatroları sahne kostümü oldukça ilgi görmüştür.

MEZUNLARIN ÇALIŞMA ALANLARI

Mezun olan öğrencilerimiz, kendi alanlarıyla ilgili sınava da girerek 2 ve 4 yıllık yüksek öğrenime devam edebilir. Yüksek öğrenime devam etmek istemeyenler ise özel sektöre ait hazır giyim işletmelerinde eleman olarak çalışabilir veya kendi iş yerlerini açabilirler.

STAJ

Sonuncu sınıf öğrencilerinin bilgi, becerilerini arttırmak ve iş hayatını tanımak amaçlı çeşitli işletmelere beceri eğitimi için gönderilmektedirler. Stajımız haftada 2 gün olmaktadır. Staj koordinatörlerimiz kendi bölüm öğretmenlerimiz arasından seçilir.

Öğretmenlerimiz öğrencilerimizi haftada bir gözlemlerler.

YAYGIN EĞİTİM

Eğitimimiz yaş sınırı olmadan her yaştan kadınlarımıza ders vermektedir. Bu kişilerin kendini geliştirmesi için öğretmenlerimiz ellerinden geleni yapmaktadır. Konuları takip edebilecekleri gibi kendi arzuları doğrultusunda da derslere katılabilmektedirler.

Yorumlar kapatıldı.