GIDA TEKNOLOJİLERİ BÖLÜM ETKİNLİKLERİ

11 GIDA’nın MUHTEŞEM SERGİSİ

  Her geçen gün pastacılık sektörü dünyada gelişmektedir. Bu gelişime ayak uydurmak için dünyadaki pasta yapım tekniklerini büyük bir ilgiyle yakından takip ediyoruz. Seçtiğimiz bu tekniklerden bazılarını Seçmeli Butik Pastacılık dersinde 11 Gıda öğrencilerimiz ile birlikte uygulayıp sergi haline getirdik.

  8 Ocak 2019 da okulumuzda gerçekleştirdiğimiz bu sergimizin açılışını Meslek Teknik Öğretim Dairesi Müdürü Sayın Gülşen Hocanın yaptı. Okulumuz öğretmen ve öğrencilerimize yönelik olan bu sergimiz çok takdir ve beğeni aldı. Ayrıca pastacılık alanında tekniklerin sergilenmesi açısından da bir ilki gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşadık. Bunun sonucunda da basın kuruluşlarında yer aldık. Kıbrıs Gazetesinin orta sayfasında yer aldık.

YAŞAMIN RENGİ PROGRAMINA KONUK OLDUK

Öğrencilerimizle birlikte canlı yayın olarak 24 Ocak 2019 da BRT de Yaşamın Rengi Programına ve 1 Şubat 2019 da Kıbrıs Genç TV de Pembe Düzova ile Her Telden Programına konuk olduk. Ayrıca bu programda öğrencilerimiz uygulama yaparak becerilerini sundular. Bu programlar sonucunda okulumuzu ve bölümümüzü tanıtma fırsatı da bulduğumuz için kendimizle gurur duyduk.

Yorumlar kapatıldı.