:: Atatürk Köşesi ::
:: Eğitim ve Öğretim ::
:: Ders Notları ::
::.. Yararlı Linkler ::..

SERAMİK YAYGIN EĞİTİM KURSU

Seramik geçmişten günümüze kadar gelen sanat ve zaanat dalıdır. Okulumuzda örgün eğitimin yanında yaygın eğitim de verilmektedir.Seramik bölümü olarak yaygın eğitime gelen kursiyer sayımız geçen yıla göre bu yıl artış göstermiş ve her yıl seramik bölümüne ilgigiderek artmaktadır.
Seramik bölümünde gördükleri dersler elle şekillendirme bu yıl yapılan bir yenilile torna dersi  de
verilmeye başlanmıştır. Seramik kursuna devam eden yetişkin öğrencilerimizin geneli bayandır bu bayan kursiyerlerimizin bir çogu ev hanımı, emekli olmuş bayanlar, ögretmen ve çeşitli sektörlerde çalışan bayanlardır kurslarımız sabah ve ögleden sonraları devam etmektedir.
Kursalarımıza katılan ögrencilerimizin amaçları seramik sanatını tanımak seramik yapabilmek, kendi becerilerini yeteneklerini bu alanda keşfetmektir.

Elle şekillendirme dersinde pano çalışması,çeşitli klasik ve moderin tarzda vazo, çanakabajur,anfora ve özgün tasarım çalışmaları yapılmaktadır torna dersinde ise çarkta şekillendirme teknikleri uygulama çelşitli forumlar kulplu, kulpsuz bardak forumları, çanak forumları, tabak forumları v.b...çalışmalar yapılmaktadır.
Seramik kurslarına katılmak isteyen kişileri önümüzdeki sömestir de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Yaygın Eğitim öğrencileri öğretmenleri Nergül GEZER ile atölye çalışması esnasında.
Yaygın Eğitim öğrencileri öğretmenleri Sinem SAYDAM  ile atölye çalışması esnasında.

S E R G İ
Yıl Sonu Sergisi İçin Tıklayınız..


Seramik Bölümü Yaygın Eğitim Kursu öğrencilerinin yapmış oldukları eserler
Yıl sonu sergisinde sergilenmektedir.