:: Atatürk Köşesi ::
:: Eğitim ve Öğretim ::
:: Ders Notları ::
::.. Yararlı Linkler ::..

DEKORATİF RESİM YAYGIN EĞİTİM KURSU

Atatürk Meslek Lisesinde yetişkin eğitiminin (yaygın eğitim) çok önemli bir yeri vardır. Resim kökenli ve resim öğretmenleri tarafından hizmet verilen Dekoratif Resim bunlardan biridir ve yetişkinler tarafından çok rağbet gören bir bölümdür.
Yaş sınırı olmayan ev hanımından, emekli memura , öğretmen v.s gibi her kesimden yetişkine hitap eden zevkli çalışmalar üretebilen bu bölümde; ahşap teknikleri, yağlı boya çalışmaları, rölyef(kabartmalı) tablolar , cam boyama teknikleri, ayna çerçevesi çalışmaları (klasik kök ayna veya modern dizaynlı) olmak üzere , el boyası teknikleri , vanstrog, eskitme teknikleri, beyaz iş, akrilik boya, one stroke, mozaik, vitray, ahşap oyma kursları verilmektedir.

Çok beğenilen bu çalışmaları kursiyerlerimiz büyük bir zevkle , okulumuza kayıtlarını yaptırdıktan sonra ders saatlerinde ve öğrendikten sonra kendi evlerinde de üretebilmektedirler. Ürettiklerini kendi evlerine , evlatlarına arkadaş eş ve dostlarına hediye edebilmekte el becerilerini geliştirmekte ve kendi yeteneklerini keşfedebilmektedirler.

Bu güzel hobi hayatlarına büyük bir renk katmakta , yeni arkadaşlıklar ve sıcak bir çalışma ortamı bulmakta isterlerse bu çalışmalardan satarak kendi bütçelerine ekonomik katkı da sağlıyabilmektedirler. Yapılan çalışmalar her yılın sonunda okulumuzun sergi salonunda sergilenmekte ve halkın beğenisine sunulmaktadır

Yeteneklerini ortaya koymak, içindeki duyguları paylaşmak, renklerin ve çeşitli malzemelerin engin denizinde ruhunuzu dinlendirmek isteyen herkese DEKORATiF RESİM yuvamız açıktır.

Yaygın Eğitim öğrencileri öğretmenleri Mukaddes ÜNVEREN  ile atölye çalışması esnasında.

Yaygın Eğitim öğrencileri öğretmenleri Tülin KIRYAĞDI  ile atölye çalışması esnasında.S E R G İ


Dekoratif Resim Yaygın Eğitim Kursu öğrencilerinin yapmış oldukları eserler
Yıl sonu sergisinde sergilenmektedir.